|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Protection: | Durable, Dust-Proof, Insulation |
| Feature: | Mechanical |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| outline size: | 86X86mm |
| installation size: | 60 |
| material: | bakelite |
| copper: | qsn5.6-0.1 h62 hpb59 |
| lifetime | ≥40000 |
| heat-resistant | 100 • c / 1h |
| insulation resistance | ≥5m ω |
| damp resistance | 48h > 5m ω |
| temperature raise | ≤ 45K |
| earthing provision | ≤0.05m ω |
| lifetime | ≥5000 |
| heat-resistant | 100 • c / 1h |
| insulation resistance | ≥5m ω |
| damp resistance | 48h > 5m ω |
| temperature raise | ≤ 45K |
| earthing provision | ≤0.05m ω |
| electric strength | 2000 V ~1 min |









