| Customization: | Available |
|---|---|
| Grounding: | Standard Grounding |
| Type: | With Switch |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Outline size: | 86x86mm |
| Installation size: | 60 |
| Material: | Plastic |
| Copper: | QSn5.6-0.1 H62 Hpb59 |
| Lifetime | ≥40000 |
| Heat-resistant | 100 • C / 1h |
| Insulation Resistance | ≥5M Ω |
| Damp Resistance | 48h > 5M Ω |
| Temperature Raise | ≤ 45K |
| Earthing Provision | ≤0.05M Ω |
| Lifetime | ≥5000 |
| Heat-resistant | 100 • C / 1h |
| Insulation Resistance | ≥5M Ω |
| Damp Resistance | 48h > 5M Ω |
| Temperature Raise | ≤ 45K |
| Earthing Provision | ≤0.05M Ω |
| Electric Strength | 2000 V ~1 min |








